tel.: +420 553 677 053
e-mail:
info@privesy.net

NÁHRADNÍ DÍLY E-SHOP
 
 
Akce DOBRÁ CENA
         22 X AKCE

DOBRÁ CENA A KVALITA
 

NOVINKY A AKTUALITY

V případě zájmu, klikněte na obrázky:

 

Prodej a pronájem obytných vozů a karavanů

Autopřepravníky Vapp 130km/h

 

přívěsy s rychlostí 130km/h

Přívěsy s touto rychlostí se dosud dodávaly pouze do zahraničí a nyní v reakci na nabízené konkurenční přívěsy jsme se  rozhodli nabízet přívěsy s konstrukční rychlostí 130 km/hod i na českém trhu.

Jedná se o nebrzděné jednoosé přívěsy a autopřepravníky VAPP pro další  přívěsy provádíme schválení průběžně.

Ačkoliv se může zdát, že zvýšení konstrukční rychlosti způsobí revoluci v dopravě, dle našeho názoru tomu tak nebude. K tomu, aby mohl přívěs jet rychlostí 130 km/hod je nutné splnit podmínku, aby rozložení nákladu bylo rovnoměrné po celé ploše, náklad musí být vždy upevněn a jeho těžiště může být maximálně 500 mm nad ložnou plochou. Nebude-li splněna tato podmínka (dána schválením MD ČR), s přívěsem není možné jet 130 km rychlostí. Tuto skutečnost si spousta řidičů neuvědomuje a mohou se tak dopouštět přestupku.

Dále je nutné přihlédnout k tomu, že v případě plně naloženého přívěsu při rychlosti 130 km/hod, budete muset hlouběji sáhnout do své peněženky, protože spotřeba automobilu se značně zvýší. Nemluvě o bezpečnosti silničního provozu, kdy brzdná dráha soupravy automobilu a nebrzděného přívěsu bude při náhlém brzdění ze 130 km rychlosti o několik desítek metrů delší než při 100 km rychlosti.

Výhoda 130 km rychlosti z hlediska časové úspory bude bezesporu v transportu menších a lehčích nákladů nebo při jízdě s prázdným přívěsem. Vždy ale bude platit, že řidič musí dbát na zvýšenou opatrnost a přizpůsobit rychlost jízdy s naloženým přívěsem k zajištění bezpečnosti silničního provozu.

 

© 2011 NOWONET media, s.r.o., všechna práva vyhrazena