Přihlášení

  |  

Registrace
 
Nákupní košík0 položek | 0,- Kč
 
 

Výroba, prodej, servis, půjčovna

Hledaný text...

  tel.: +420 553 677 053
  e-mail: info@privesy.net
 
 

CENTRUM PŘÍVĚSŮ OPAVA, s.r.o.

 
E-SHOP
náhradních dílů
 
 
 
Akce DOBRÁ CENA
 
 
 
 

Provoz přívěsu

Jak správně nakládat?

Náklad by měl být rozložen po celé ložné ploše, pokud to jeho druh umožňuje. Při naložení přepravovaného nákladu je třeba dbát na to, aby náklad zatěžoval oje cca 50kg, nikdy ne naopak. Pak dochází k velmi výraznému zhoršení jízdních vlastností.

Jak upevňovat náklad?

K upevňování přepravovaného nákladu je nejvhodnější použití upínacích pásů, které se uchytí do kotvících misek na ložné ploše nebo háčků navařených na rámu přívěsu.

Jak mám jezdit s přívěsem s plachtou?

Při jízdě s prázdným přívěsem, který má plachtu vysokou cca 2m, doporučujeme při nárazovém větru plachtu sundat, protože hrozí převrácení přívěsu.

Jak mám přívěs před jízdu správně zapojit?

Při zapojování přívěsu na tažné zařízení vozidla je nutné vždy důsledně zkontrolovat, zda je přívěsový kloub zajištěn – slyšitelné zacvaknutí, kontrola ručním pozvednutím oje, zda je pevně spojeno s tažným zařízením vozidla.

7mi nebo 13ti pólovou vidlici zasuneme do zásuvky tažného vozidla. 7mi pólovou vidlici lze zapojit do 13ti pólové zásuvky za pomocí redukce a naopak. Důležitá je kontrola osvětlení před jízdou. Zásuvku tažného vozidla a zástrčku přívěsu je dobré občas ošetřit ochranným sprejem (např. WD 40).

 

 

 

 

Upozornění

tyto údaje jsou informativní, v žádném případě se nejedná o interpretaci či výklad zákonů a vyhlášek. Za tímto účelem je nutné vždy použít úplné a aktuální znění příslušného zákona či vyhlášky, případně vyhledat právní pomoc.

 

 

DOMŮ  |  KONTAKT  |  OBCHODNÍ PODMÍNKY  ZÁSADY ZPRACOVÁNÍ ÚDAJŮ  |  EET

 

© 2019 NOWONET media, s.r.o., všechna práva vyhrazena